Anamur - Adana Otobüs Bileti

Anamur Hakkında

Anamur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Anamur otobüs bileti satan firmalarıAnamur otobüs bilet fiyatlarıAnamur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Anamur, Mersin iline bağlı  bir ilçedir. İlçenin Yunanca adı Anemourion’dur ve kelime anlamı rüzgarlı burundur çünkü bu kent devamlı rüzgar olan Anamur’un burnunda kurulmuştur. Kumsallarında deniz kaplumbağaları yumurtlama ve Akdeniz foklarının yaşam alanlarıdır. İlçe; muz, çilek, narenciye ve yer fıstığı ürünleriyle ünlüdür.


Anamur’a Nasıl Gidilir?

Anamur ilçesi, Mersin il merkezine 230 kilometre uzaklıkta bulunur. Mersin’in merkezine en uzak olan ilçedir. Mersin’i Antalya’ya bağlayan D-400 karayolunun orta noktasında bulunan ilçeye, Anamur otobüs bileti satın alarak rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Anamur’da Gezilecek Yerler

Mersin ilinin özellikle yerli turistler için ilgi çekici ilçesi Anamur’da hem doğal hem de tarihi güzelliklere rastlamanız mümkündür. Anamur’un birbirinden güzel plajlarında denizin keyfini çıkartabileceğiniz gibi ilçenin tarihi yapılarını da ziyaret edebilirsiniz. Anemourion ve Titiopolis antik kentleri görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca Ala Köprü, Ak Camii, Mamure Kalesi de ilginizi çekebilir. Bunlar dışında doğal yapıları gezmeyi seviyorsanız da Çukurpınar ve Köşebükü mağaralarını gezebilir, Abanoz Yaylası’na çıkabilirsiniz. 

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus