Anamur - Konya Otobüs Bileti

Anamur Hakkında

Anamur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Anamur otobüs bileti satan firmalarıAnamur otobüs bilet fiyatlarıAnamur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Anamur, Mersin iline bağlı  bir ilçedir. İlçenin Yunanca adı Anemourion’dur ve kelime anlamı rüzgarlı burundur çünkü bu kent devamlı rüzgar olan Anamur’un burnunda kurulmuştur. Kumsallarında deniz kaplumbağaları yumurtlama ve Akdeniz foklarının yaşam alanlarıdır. İlçe; muz, çilek, narenciye ve yer fıstığı ürünleriyle ünlüdür.


Anamur’a Nasıl Gidilir?

Anamur ilçesi, Mersin il merkezine 230 kilometre uzaklıkta bulunur. Mersin’in merkezine en uzak olan ilçedir. Mersin’i Antalya’ya bağlayan D-400 karayolunun orta noktasında bulunan ilçeye, Anamur otobüs bileti satın alarak rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Anamur’da Gezilecek Yerler

Mersin ilinin özellikle yerli turistler için ilgi çekici ilçesi Anamur’da hem doğal hem de tarihi güzelliklere rastlamanız mümkündür. Anamur’un birbirinden güzel plajlarında denizin keyfini çıkartabileceğiniz gibi ilçenin tarihi yapılarını da ziyaret edebilirsiniz. Anemourion ve Titiopolis antik kentleri görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca Ala Köprü, Ak Camii, Mamure Kalesi de ilginizi çekebilir. Bunlar dışında doğal yapıları gezmeyi seviyorsanız da Çukurpınar ve Köşebükü mağaralarını gezebilir, Abanoz Yaylası’na çıkabilirsiniz. 

Konya Hakkında

Konya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya otobüs bileti satan firmalarıKonya otobüs bilet fiyatlarıKonya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 
Konya, Türkiye´nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. 31 ilçeden oluşan Konya´da TÜİK´in 2014 verilerine göre 2.108.808 kişi yaşamaktadır. 

Ekonomik açıdan Türkiye´nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan 
Çatalhöyük, 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi´ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye´nin en önemli sanayi kentlerindendir. Anadolu Kaplanları´ndandır. Yöresel yemekleri Etliekmek,Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Fırınkebabı dır. Konya’nın simgeleri arasında Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal dır.

Konya´da karasal iklim hüküm sürer. Yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Gece ile gündüz arası sıcaklık farkı yazın 16-22 derece arasındadır. Baharları ve kışları nemden dolayı bu fark 9-12 °C´ye kadar düşer. Kar ortalama 3 ay yerde kalır. Çevresindeki sıcak - soğuk hava merkezlerinden çok etkilenir. İç Anadolu´nun en güney bölgesinde yer almasına rağmen diğer İç Anadolu şehirlerinden daha soğuk olur.

2009 yılında Konya´yı 1 milyon 717 bin 942 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu rakamın 1 milyon 338 bin 113´ünü yerli, 353 bin 233´ünü ise yabancı ziyaretçiler oluşturdu.

Karayoluyla, Ankara´ya 3, Antalya´ya 4, Eskişehir´e 5, İstanbul´a 9, Adana´ya 5 saat uzaklıktadır.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus