Anamur Otobüs Bileti

Anamur Seferi Yapan Firmalar
Anamur Hakkında

Anamur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Anamur otobüs bileti satan firmalarıAnamur otobüs bilet fiyatlarıAnamur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Anamur, Mersin iline bağlı  bir ilçedir. İlçenin Yunanca adı Anemourion’dur ve kelime anlamı rüzgarlı burundur çünkü bu kent devamlı rüzgar olan Anamur’un burnunda kurulmuştur. Kumsallarında deniz kaplumbağaları yumurtlama ve Akdeniz foklarının yaşam alanlarıdır. İlçe; muz, çilek, narenciye ve yer fıstığı ürünleriyle ünlüdür.


Anamur’a Nasıl Gidilir?

Anamur ilçesi, Mersin il merkezine 230 kilometre uzaklıkta bulunur. Mersin’in merkezine en uzak olan ilçedir. Mersin’i Antalya’ya bağlayan D-400 karayolunun orta noktasında bulunan ilçeye, Anamur otobüs bileti satın alarak rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Anamur’da Gezilecek Yerler

Mersin ilinin özellikle yerli turistler için ilgi çekici ilçesi Anamur’da hem doğal hem de tarihi güzelliklere rastlamanız mümkündür. Anamur’un birbirinden güzel plajlarında denizin keyfini çıkartabileceğiniz gibi ilçenin tarihi yapılarını da ziyaret edebilirsiniz. Anemourion ve Titiopolis antik kentleri görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca Ala Köprü, Ak Camii, Mamure Kalesi de ilginizi çekebilir. Bunlar dışında doğal yapıları gezmeyi seviyorsanız da Çukurpınar ve Köşebükü mağaralarını gezebilir, Abanoz Yaylası’na çıkabilirsiniz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus