Ankara - Çankırı Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Çankırı Hakkında
Çankırı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çankırı’nin en güzel yönlerinden olan, Çankırı otobüs bileti satan firmaları, Çankırı otobüs bilet fiyatları, Çankırı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çankırı, Türkiye

Çankırı, İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir Türk şehridir. Bazı Batılı gezginler şehre, eserlerinde ´´Çengiri´´ ya da ´´Çangırı´´ ile hitap etmişlerdir. Şehrin Gangra adlı eski kentin yerinde kurulduğu söylenir. Gangra, önceleri Paphlagonia´ya bağlıymış fakat  sonra Pontus Devleti, hakimiyeti altına girmiş. İ.Ö 25´te ise Roma bu bölgeyi ele geçirmiş. Bizanslılar´ın bu bölgeyi bir zamanlar sürgün yeri olarak kullanırmış. Bazı kaynaklarda yer alan bilgilere göre ise Gangra´nın aslında Germanikopolis olduğu söylenir. Emeviler zamanında Müslümanlar bu bölgeyi pek çok ele geçirmek isteseler de ele geçirmeyi başaramamışlardır. 1071 Malazgirt yılından beri Türkleşmiştir. Türkiye´nin hemen her noktasından Çankırı otobüs bileti kolay bir şekilde temin edilebilir. Çankırı, genellikle çıplak dağlarla kaplıdır. Ayrıca bölgede erozyon bir hayli etkili olmaktadır. Bu sebeple Çankırı´nın toprakları ne yazık ki tarım alanı olarak değerlendirilememektedir. Yalnızca hayvan otlatılmak için kullanılmaktadır. Kurşunlu, Şabanözü, Eldivan, Çerkeş, Yapraklı, Ilgaz, Kızılırmak, Bayramören, Orta, Atkaracalar ve Korgun gibi ilçeleri mevcuttur. Bölgeyi ziyaret edenler mutlaka Tuz Mağarasını görmelidir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus