Ankara - Cide Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Cide Hakkında

Cide Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Cide otobüs bileti satan firmaları, Cide otobüs bilet fiyatları, Cide otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kastamonu, Cide

Yemyeşil ormanları, uzun sahilleri ve doğal güzellikleriyle Rıfat Ilgaz’a da ilham kaynağı olmuş olan bu ilçe Kastamonu’nun bir sahil ilçesidir. Denize kıyı uzunluğu en fazla ilçe olma konumunda olan Cide, Kastamonu’nun en kalabalık ilçelerinden biridir. Ekonomisi temel olarak hayvancılık, tarım ve balıkçılık üzerinde kuruludur fakat  tersanecilik faaliyetlerinin artması da ilçeye yeni bir ekonomi dalı kazandırmıştır. 


Cide’de Gezilecek Yerler

·         Rıfat Ilgaz Evi: Çocukluğu Cide’de geçen Rıfat Ilgaz’ın büyüdüğü bu ev,  restore edilerek müze haline getirilmiştir. Müzede yazarın kullanmış olduğu ve İstanbul’daki evinden getirilen kişisel eşyalar ve kitapları sergilenmektedir.

·         Gideros Koyu: Yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan bu koy, hala yapılaşmanın olmadığı, sakin ve huzurlu bir yer. Çam ve kestane ağaçlarıyla çevrili bu koy, mavi ve yeşilin her tonunun görüldüğü nadir yerlerden biri. Siz de bu doğal güzelliği kaçırmak istemiyorsanız Cide otobüs bileti alıp yerinde görme şansına erişebilirsiniz. Ayrıca koyun çevresinde bulunan meşhur lokantalar yerel lezzetleri tatmanız için sizi bekliyor. 

En Çok Tercih Edilen Cide Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus