Ankara - Dikili Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Dikili Hakkında
Dikili Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Dikili otobüs bileti satan firmaları, Dikili otobüs bilet fiyatları, Dikili otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İzmir, Dikili

M.Ö. 4000–5000 yıllarına dayanan tarihi, manzarası, temiz plajları, termal kaynakları ve limanı ile ünlü olan Dikili, İzmir’in kuzeyinde ve merkeze 112 km uzaklıktadır. Karaosmanoğulları’nın çiftliklerinde dikmelik yetiştirmesi ile "Dikmelik" adını alan ilçe, "Dikili" diye adlandırılmıştır. “Güneşin En Güzel Battığı” yer olarak adlandırılan Dikili’de akşam güneşini seyretmenin zevkine doymalısınız. 


Dikili Gezilecek Yerler   

Barış ve Kardeşlik Kenti olarak anılan ilçeye Dikili otobüs bileti ile seyahat etmeli bu güzelliklerin tadını çıkarmalısınız.

-          Barış Parkı

-          Volkanik Karagöl

-          Kemente Yaylası

-          Atatürk Botanik Bahçesi

-          Kalem Adası

-          Nebiler Köyü ve Şelalesi

-          Atarneus Antik Kenti

-          Dikili Çamur Banyosu

-          Dikili Kaplıcaları

-          Çandarlı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus