Ankara - Göle Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Göle Hakkında

Göle Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ardahan ilimizin en güzel yörelerinden olan, Göle otobüs bileti satan firmaları, Göle otobüs bilet fiyatları, Göle otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Göle Tarihi, Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Göle, kuzeyinde Ardahan ili, doğusunda Kars Susuz ilçesi, Güneyinde Kars Selim ilçesi ve batısında Erzurum’un Şenkaya ilçesi ile çevrili, Ardahan merkeze 45 km mesafede, 2 bin rakıma sahip küçük bir ilçemizdir. İlçe arazisinin büyük bir çoğunluğunu meralar ve ormanlar ile kaplıdır. İklimi oldukça sert geçen Göle’de, kışlar uzun ve kar yağışlı yazlar ise ılık ve yağmurlu geçer. Kar kalınlığı en az 1 metreye ulaşmakta ve soğukluk -30 dereceyi bulmaktadır.

Ardahan’ın en büyük ilçesi olan Göle, demografik özellikleri bakımından, Kürt, Türk, Laz, Gürcü gibi farklı soylara sahip vatandaşlarımızın huzur ile yaşamına devam ettiği bir yerdir. İlçe ekonomisi hayvancılığa dayanmakta tarım bakımından ise arpa, buğday, yulaf ve patates gibi ekinler ekilmektedir.

İlçede yer alan tarihi eserler, Dedeşan Türbesi, Kalecik kalesi, Uğurtaşı kalesi ve Yavuzlar, Çakıldere, Uğurtaşı, Günorta, Yiğitkonağı köylerinde bulunan kilise ve şapel kalıntılarıdır. Ayrıca Göle de ulusal anlamda bir önemi olan Kaşar Festivali her yıl yaz aylarında gerçekleştirilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Göle Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus