Ankara - Gürün Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Gürün Hakkında
Gürün Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Gürün otobüs bileti satan firmaları, Gürün otobüs bilet fiyatları, Gürün otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas, Gürün

Gürün Tohma vadisi üzerinde “Beş beldenin incisi” olarak tabir edilen şirin bir Sivas ilçesidir. Bizans döneminde Gauranina ismiyle bilinen ilçenin ismi güçlü, kuvvetli anlamı olan Gür kelimesi ile şöhretli ve meşhur anlamına gelen Ün kelimesinin birleşmesi ile oluşan Gürün’den gelmektedir. Gürün, Doğu Anadolu’nun, İç Anadolu’ya açılan önemli bir kavşak noktası olarak kabul edilmektedir. 

Gürün Gezilecek Yerler  

Sivas’ın bu eşsiz ilçesine en uygun Gürün otobüs bileti ile ulaştıktan sonra tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Şuğul Vadisi

-          Gürün Kilisesi

-          Kaya Mağaraları

-          Gökpınar Gölü

-          Gökpınar Alabalık Tesisleri

-          Gürün Ulu Camii

-          Meryem Ana Manastırı

-          Tepecik Köyü Taban Mozaiği

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus