Ankara - İslahiye Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

İslahiye Hakkında

İslahiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep’in en güzel yönlerinden olan, İslahiye otobüs bileti satan firmalarıİslahiye otobüs bilet fiyatlarıİslahiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İslahiye, Gaziantep’in bir ilçesidir. Gaziantep iline bağlı olmasına karşın coğrafi olarak Akdeniz Bölgesi’nde yer alır. Dolayısıyla iklimi Akdeniz iklimine yakındır. İlçe sakinlerinin geçim kaynağı genel olarak tarımdır. İlçede üzüm festivali yapılmaktadır. Nüfusu yaklaşık 60.000 olan ilçenin yüzölçümü 1513 kilometre karedir. 

İslahiye’ye Nasıl Gidilir?

İslahiye ilçesi, Gaziantep il merkezine 88 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Gaziantep merkez ilçesi, Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Suriye’dir. İslahiye ilçesine gitmek isteyenler İslahiye otobüs bileti satın alarak buraya varabilirler. 

İslahiye’de Gezilecek Yerler

İlçe, özellikle yayla turizmi bakımından zengindir. Huzurlu ve Karagöz yaylaları turizm bakanlığı tarafından onaylanmış yaylalarıdır. Ayrıca Yesemek adındaki açık hava müzesi de görülmeye kesinlikle değerdir. Bölge, gri renkte “dolarit” diye adlandırılan bazalt taşlardan oluşmaktadır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde toplamda 500’e yakın yontu ve heykel taslağına ulaşılmış olan alan bu çalışmalardan sonra açık hava müzesine haline getirilmiştir. Zincirli köyü de gezilmesi tavsiye edilen bir başka yerdir. Burada Samal adında bir krallık kenti ve kalesi bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen İslahiye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus