Ankara - Sakarya Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Sakarya Hakkında
Sakarya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sakarya´nın en güzel yönlerinden olan, Sakarya otobüs bileti satan firmaları, Sakarya otobüs bilet fiyatları, Sakarya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sakarya, Türkiye 
Marmara Bölgesinde yer alan Sakarya, Türkiye´nin en kalabalık 22. ili konumundadır. 2015 TÜİK verilerine göre takribi, 1 milyonluk bir nüfusa sahiptir.Şehrin kuzeyinde Karadeniz, batısında Bursa ve Kocaeli, doğusunda Düzce güneyinde ise Bolu ve Bilecik bulunmaktadır. Sakarya nehri bölgenin önemli su kaynaklarından biridir. Sakarya için tarımın önemi büyüktür. Fakat son yıllarda sanayi çok büyük bir gelişim göstermiştir. Bu nedenle şehir bilhassa Doğu illerinden yoğun bir göç almaktadır. Marmara Bölgesindeki İstanbul, Bursa ve Kocaeli ve Sakarya´nın ardından nüfus olarak en büyük 5. şehirdir. Sakarya şehri adını; Sakarya Nehrinden almıştır. 1954 yılında şehir olmaya lâyık görülmüştür. 2000 yılında ise büyükşehir unvanını kazanmıştır. İl içerisinde, Çam Dağı, Keremali Dağı ve Samanlı Dağları gibi pek çok yükselti bulunmaktadır. Sakarya Üniversitesi Türkiye´nin dört bir tarafından her sene öğrencilerin tercihlerinin en ilk sıralarında yer almaktadır. Sakarya otobüs bileti Türkiye´deki her yerden rahatlıkla temin edilebilmektedir. 

Sakarya´da Gezilecek Yerler

                    Sapanca Gölü

                    Maden Deresi

                    Beş Köprü

                    Kent Park

                    Keremali Gölü

                    Sakarya Şehitliği

                    Orhan Gazi Camii

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus