Ankara - Şanlıurfa Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Şanlıurfa Hakkında
Şanlıurfa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şanlıurfa´nın en güzel yönlerinden olan, Şanlıurfa otobüs bileti satan firmaları, Şanlıurfa otobüs bilet fiyatları, Şanlıurfa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Türkiye, Şanlıurfa
Şanlıurfa şehri Türkiye´nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Türkiye´deki en kalabalık 9. şehirdir. 2015 TÜİK verilerine göre nüfusu yaklaşık 2 milyondur. Doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeydoğuda Diyarbakır ve güneyde ise Suriye ile komşudur. İlin eski adları; Ur, Urhoy, Urhei, Orhei, Orhayi, Ruhai, Ruhha, Ar-Ruha, Reha ve Edessa´dır Şanlıurfa´ya bağlı 13 ilçe bulunmaktadır. Ortalama yükseltisi 518 metre olan şehir 19.451 kilometrelik yüz ölçümü ile Türkiye´nin en büyük yedinci ilidir. Bölgede ulaşım olanakları son derece gelişmiştir. Şanlıurfa otobüs bileti Türkiye´nin hemen her yerinden satın alınabilmektedir. İlçeye şanlı unvanı, Kurtuluş Savaşı´nda gösterdiği başarıdan dolayı 1984 yılında verilmiştir.Şehir, 12 Kasım 2012 tarihli ve 6360 sayılı kararnameyle büyükşehir olmuştur

Şanlıurfa´da Gezilecek Yerler

                    Balıklı Göl

                    Göbekli Tepe

                    Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozayik Müzesi

                    Hz. İbrahim Mağarası

                    Şanlıurfa Kalesi

                    Halil-ür Rahman Camii

                    Rizvaniye Camii

                    Gölbaşı Parkı

                    On iki Havari Kilisesi

                    Fırfırlı Camii

                    Harran Sit Alanı

                    Harran Ovası

                    Urfa Kültür ve Sanat Merkezi

                    Birecik Kelaynak Üretme Merkezi

                    Sumatar

                    Karahantepe

                    Savaşçı Amazon Kraliçesinin Mozayikleri

                    Harran Üniversitesi

                    Bazda Mağaraları

                    Han-el Barur

                    Sin Mabedi

                    Ponyon Mağarası

                    Saklı Cennet Halfeti

                    Rumkale

                    Kınacı Pazarı 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus