Ankara - Şiran Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Şiran Hakkında

Şiran  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gümüşhane’nin  en güzel yönlerinden olan, Şiran otobüs bileti satan firmaları, Şiran otobüs bilet fiyatları, Şiran otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Şiran’a Nasıl Gidilir?

Gümüşhane merkezden ya da Şiran’a komşu ilçelerden bölgeye rahatlıkla Şiran otobüs bileti bulabilirsiniz. İlçe, Gümüşhane’nin en eski ilçelerindendir. İlçenin tarihi Bizans Dönemi’ne kadar inmektedir ve Bizanslılar tarafından ilçeye Kherianon ismi verilmiştir. Daha sonra bu isim Türkçe telaffuz ile birleştirilerek Şiran ismini almıştır. Halkın eski kuşağı ise ilçeyi Şeyran olarak çağırır. İlçe 1473 tarihinde ise Osmanlı Devleti hükümranlığına geçmiştir. Erzurum’a olan yakınlığı ile bir dönem Erzurum’un ilçesi olan bölge daha sonra Gümüşhane’ye bağlanmıştır. Bölgede Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu iklimi arasında sayılabilecek bir geçiş iklimi yaşanmaktadır. Tarım ve hayvancılık ise önemli geçim kaynaklarındandır.  Tarımda özellikle meyve ve sebze üretimi, hayvancılıkta ise daha çok keçi, koyun ve manda yetiştiriciliği yapılmaktadır.  En çok üretilen meyve ise elmadır. Ayrıca ilçe halkına iş olanağı sağlayan bir boya fabrikası da bulunmaktadır. Kelkit Çayı oldukça önemli bir su kaynağıdır. Tarım sulamasının büyük bir çoğunluğu buradan karşılanır. Ayrıca ilçede günlük 25 ton kapasitesi olan bir süt fabrikası da bulunmaktadır. Hayvancılığın ne kadar önemli olduğu da bu fabrikadan çıkarılan günlük süt miktarından anlaşılmaktadır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus