Ankara Uçak Bileti

Tek Yön - Gidiş Dönüş
Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

Ankara Uçuşu Yapan Firmalar
Ankara Hakkında

En Ucuz Ankara Uçak Bileti 

Ankara uçak bileti satan firmaları, Ankara uçak bilet fiyatları, Ankara uçak sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr den öğrenebilir ve online uçak biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Ankara uçak bileti rezervasyonunuzu güvenle yaptırabilirsiniz. Sık ve düzenli yolculuk yapıyorsanız Biletim ile uçuş harcamalarınızda ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz

Ankara Esenboğa Havalimanı

1955 yılında kurulan Esenboğa Havalimanı, Ankara´da bulunmaktadır. Toplamda 7.500.000 m2´lik bir alana inşa edilen havalimanı, iç hatlar ve dış hatlar terminali bulunmaktadır.

Uluslararası havacılıkta önemli bir yer edinmiş olup; iç hatlar terminali 7.500 m2 ve dış hatlar terminali7.950 m2´dir. Bir tane VIP, bir tane CIP salonlarıyla hizmetin en iyisini vermek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Esenboğa Havalimanı´na otobüs hatlarını kullanarak veya taksiyle ulaşabilirsiniz. Türkiye´nin en büyük havalimanı olma özelliğinin yanı sıra yıllardır yolcularını güvenli bir şekilde taşımaktadır.

Ankara Gezilecek Yerler;

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti´nin başkenti,Türkiye´nin en kalabalık ikinci ve dünyanın en kalabalık otuz sekizinci kentidir.Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alır. Türkiye´nin coğrafi merkezine yakın olduğu için, hem konum hem de işlev itibariyle Türkiye´nin kalbi benzetmesi yapılır.Ankara1923´ten beri Türkiye´ye başkentlik etmektedir.Ankara; kedisi, keçisi, tiftiği, tavşanı, armudu, balı ve Kalecik Karası denilen misket üzümü ile ünlüdür.

Anıtkabir

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedî istirahatgâhının bulunduğu Anıtkabir, Rasattepe’ de yer alıyor. Mimarları Prof. Emin Onat ve Doç. Orhan Arda. 1944 yılında yapımına başlanan anıt, 1953′te tamamlanmış. Anıtkabir kompleksi içindeki üniteler; İstiklâl Kulesi, Hürriyet Kulesi, Aslanlı Yol, Müdafaa-i Hukuk Kulesi, Mehmetçik Kulesi, Zafer Kulesi, Barış Kulesi, 23 Nisan Kulesi, Misak-ı Milli Kulesi, İnkılâp Kulesi, Zafer Kabartmaları, Mozole – Şeref Holü.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Müzede, Anadolu Arkeolojisi, Paleolitik çağdan başlayarak, Neolitik, Eski Tunç, Asur Ticaret Kolonileri, Hitit, Frig, Urartu dönemlerine ait, Karain, Çatalhöyük, Hacılar, Canhasan, Beyce Sultan, Alacahöyük, Kültepe, Acemhöyük, Boğazköy Gordion, Pazarlı, Altıntepe, Adilcevaz, Patnos kazılarından gelme çeşitli koleksiyonlar ve çeşitli dönemlere ait örnekler, Osmanlı Dönemi mekanlarında kronolojik bir sırayla sergileniyor.

Gordion

rigya Krallığı’nın başkenti, ünlü Gordion şehrinin kalıntıları; Ankara-Eskişehir karayolunun yakınında, Sakarya (Sangarios) ve Porsuk nehirlerinin birbirlerine yaklaştıkları yerde, Polatlı’nın 21 km. kuzeybatısında, Ankara’dan 90 km. uzaklıkta, Yassıhöyük köyündedir.

Ahlatlıbel

Bitik

Gavurkale

Augustus Tapınağı

Roma Hamamı

Ankara Roma Tiyatrosu

Akköprü

Beştepeler Tümülüsü

Ankara Kalesi

Kalecik Kalesi

 


Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus