Antalya - Kovancılar Otobüs Bileti

Antalya Hakkında
Antalya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Antalya otobüs bileti satan firmaları, Antalya otobüs bilet fiyatları, Antalya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz

 

Türkiye´nin Cenneti, Antalya

Yaz turizminin vazgeçilmezi konumundaki Antalya gerek yabancı gerekse yerli turistlerin özellikle yaz aylarında sıkça tercih ettiği bir yerdir. Bu nedenle otel ayarlamak isteyenler, kış aylarında dahi rezervasyon yaptırmaktadırlar. En önemli gelir kaynağı turizm olmakla beraber, nüfus bakımından da gittikçe gelişmektedir. Türkiye´nin hemen her yerinde Antalya otobüs bileti satılmaktadır.

 

Antalya Otobüs Bileti Ücretleri

                    İstanbul Antalya arası 75-90 Türk Lirası

                    Bursa Antalya arası 70-85 Türk Lirası

                    İzmir Antalya arası 45-60 Türk Lirası

                    Ankara Antalya Arası 50-60 Türk Lirası

 

Antalya´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Güney Akdeniz

                    Antalya Seyahat

                    Kıraç Turizm

                    Yıldıray Turizm

 

Antalya´da Görülmesi Gereken Yerler

                    Kaleiçin

                    Perge Antik Kenti

                    Termessos Kaplıcaları

                    Hadrian Kapısı

                    Antalya Müzesi

                    Saat Kulesi

                    Kesik Minare Camii

                    Selge Antik Kenti

                    Pisidia Antik Kenti

 

Antalya´nın Kronolojik Tarihi

                    İ.Ö 700-546 yıllarında Lidyalılar

                    İ.Ö 546-336 yıllarında Persler

                    İ.Ö 336-301 yıllarında Helenistik dönem

                    İ.Ö 301-188 yıllarında Pleistarkos Devleti

                    İ.Ö 180-65 yıllarında Pamfilya korsanları

                    İ.Ö 65- İ.S 395 yıllarında Romalılar

                    1085-1103yıllarında Selçuklular

                    1103-1206 yıllarında Bizanslılar

                    1207-1308 yıllarında Selçuklular

                    1308-1367 yıllarında Hamidoğulları

                    1367-1373 yıllarında Kıbrıs Krallığı

                    1426 yılı Osmanlı hakimiyeti

                    29 Nisan 1919 tarihinde İtalyan işgali

                    1 Haziran 1921 tarihinde İtalyanların mağlup edilmesi

Kovancılar Hakkında

Kovancılar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel yönlerinden olan, Kovancılar otobüs bileti satan firmaları, Kovancılar otobüs bilet fiyatları, Kovancılar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Elazığ Kovancılar

Kovancılar Elazığ arasında kalan Elazığ ilçesinin en büyük ilçesidir. Doğunun tarihi güzelliklerini barındıran bu ilçe geçmişi milattan önceki yıllara dayanır. Romanya ile Türkiye arasında yapılan mücadele anlaşması sonucunda Türklerden bir grup Elazığ iline getirilmiştir. Bu güzel ilçemiz mevsimin kış olması nedeniyle civar köylerden de göçmenleri kabul etmiştir. Göçmenler daha sonra bu yerleşim merkezine Kovancılar adını vermiştir. İlçede 71 köy,61 mezra,16 mahalle ve 3 belediye bulunmaktadır. İlçenin nüfusu tam olarak 38.948’dir. İlçenin köylerinde Yarımca adı altında, Çakırtaş köyünde ise Çakırtaş adı altında Belediye teşkilatı kurulmuştur.

Kovancılar tarihi güzellikleriyle yaşanılası bir ilçe haline gelmiştir. Kovancılar da yolculuk yaparken dağların eşsiz güzelliği gözünüze çarpar. İlçenin iklimi kara ikliminin ılık bir özelliğini taşır. İlçe merkezin de bulunan Keban barajı kıyısında bulunan köylerde kış mevsimi oldukça ılık geçmektedir.4 mevsimiyle güzel bir şehir olan Kovancılar Türkiye’nin en güzel yerlerinden biridir. Özellikle Amezra köyü ve çevresi önemli tarım alanlarının başında gelir. İlçedeki halkın çoğunluğu geçimini tarım ve hayvancılıkla uğraşarak geçirir. Şeker, ayçiçeği, pancar, pamuk, domates, biber, soğan ve sarımsak yetiştirilen ürünler arasında yer alır. 

Elazığ Kovancılar’da Küçük Bir Gezinti

İlçede turistlik olarak gezilecek yerlerin başında birkaç kilise ve eski çağlardan kalma mezarlıklar görülmektedir. Şenova Köyü sınırlarında 2 adet çınar ağacı bulunmaktadır. Bu çınar ağaçları türü Anıt ağaç olarak kabul edilir ve mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Kovancılar ilçesinde bulunan Bahçeler Karaman köyüne bağlı Murat nehrinin kıyısında kalan yemyeşil bir arazidir. Bu arazide özellikle alüvyon toprakların aşınmasıyla oluşan yeşil arazi balık tutma ve piknik yapma açısından elverişli yerlerdendir.

İlçede Ekinözü Venk dağının eteğinde bulunan bir şatoda 10-15 oda ve bir kilise vardır. Şatoda yer alan kilisenin keşişlerin eğitim yeri olarak kullanıldığı söylenmektedir bu kilisede bir çeşme ve iki havuz bulunmaktadır. Payamlı köyün de şifalı su bulunmaktadır. Bu şifalı su böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. Elazığ Kovancılar ilçesi gerek tarihi gerek doğal güzellikleriyle Türkiye de görülmeye değer bir ilçedir. Bu ilçemizi Kovancılar Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus