Araç Otobüs Bileti

Araç Seferi Yapan Firmalar
Araç Hakkında

Araç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Araç otobüs bileti satan firmaları, Araç otobüs bilet fiyatları, Araç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Kastamonu, Araç

Karadeniz’i iç bölgelere bağlayan bir konumda olmasından kaynaklı olarak tarihte kervanların geçtiği bir yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Adını da önemli bir uğrak yeri olmasından kaynaklı Araç olarak almıştır. 2010 yılında Kastamonu Üniversitesinin bir kampüsünün açılmasıyla birlikte tarihi ve turistik bir ilçe olmasının yanında modern bir ilçe görünümüne kavuşmuştur. Araç otobüs bileti alarak ilçenin tüm bu güzelliklerini yakından görebilirsiniz.


Araç’da Gezilecek Yerler

·         Araç Kalesi: Araç Çayı’nın üzerinde bulunan bu kale, şehri saldırıya karşı korumak amacıyla Bizanslılar tarafından inşa edilmiştir. Daha sonra Osmanlılar tarafından tamir edilip kullanılmaya devam edilmiştir. Çevresinde daha eski yapıların da olduğu tahmin edilmektedir.

·         Aşağı Güney Harabeleri: Aynı adı taşıyan köye yaklaşık 1 km uzaklıkta bulunan harabelerdir. Etrafından kaya mezarı ve bir adet aslan heykeli de bulunmaktadır.

·         Erenbaba Kalesi: Çeşitli doğa olayları nedeniyle tahrip olmasına rağmen, eski halini hala koruyan bu kale, Geley Yaylasının yakınlarında bulunmaktadır. Burayı ziyaret ettiğinizde yaylayı ve Soğanlı Çayını da görmenizi tavsiye ederiz.

 

 

En Çok Tercih Edilen Araç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus