Aralık Otobüs Bileti

Aralık Seferi Yapan Firmalar
Aralık Hakkında
Aralık Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Iğdır ilimizin en güzel yörelerinden olan, Aralık otobüs bileti satan firmaları, Aralık otobüs bilet fiyatları, Aralık otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Aralık Tarihi, Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

İl merkezine uzaklığı 45 km olan Aralık ilçesi Türkiye’nin en doğu noktasıdır. İlçenin doğusunda 49 km’lik İran sınırı yer almakta, kuzeyinde Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ve Ermenistan bulunmaktadır. Güneyde ise büyük ve küçük Ağrı dağları ve Kars’ın Doğubayazıt ilçesi vardır.

Denizden yüksekliği 825 metre olan ilçe merkezi 21 bin kişilik nüfusa sahiptir ve geçim amacıyla dışarıya en az göç veren doğu ilçelerinden bir tanesidir.

İlçede yer alan Dilucu Sınır Kapısının açık olduğu dönemlerde mazot ticareti dolayısıyla sosyo-ekonomik anlamda gelişme sağlanmış ve ilçe ekonomisi ilerlemiştir.

Birkaç köy ve mezrasının dışında, elektriksiz ve telefonsuz yaşam alanının bulunmadığı ilçede, merkezde yeterli içme suyu mevcuttur. İlçede, her yıl düzenlenen nevruz kutlamaları dışında tiyatro, sinema, opera, fuar, panayır gibi kültürel etkinlikler bulunmamaktadır.

Konutlar, genellikle kerpiç ve toprak damlı yapılardan oluşmaktadır. Köy halkının bir kısmı Nisan ve Mayıs aylarında yaylalara çıkmakta ve Eylül ayının sonlarına doğru köylerine dönmektedirler.

En Çok Tercih Edilen Aralık Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus