Arapgir Otobüs Bileti

Arapgir Seferi Yapan Firmalar
Arapgir Hakkında

Arapgir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Arapgir otobüs bileti satan firmaları, Arapgir otobüs bilet fiyatları, Arapgir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Malatya, Arapgir

Malatya’nın en eski ve en gelişmiş yerleşim yerlerin olan Arapgir, dağlık ve engebeli bir coğrafya üzerindedir. Bölgenin turistik yapısı, ilçeye canlılık kazandırmıştır. Çok sayıda kafe, restoran ve konaklama yeri vardır. 


Arapgir’de Gezilecek Yerler

14. yüzyılda yapıldığı düşünülen Ulu Camii bölgenin en önemli tarihi yapılarından biridir. Akkoyunlular tarafından yapılan Yeni Camii de bir diğer önemli eserdir. İlçedeki Onar Köyü’nde çok sayıda kral mezarı bulunmaktadır. Bu mezarla 1. derece SİT alanı ilan edilip koruma altına alınmıştır. Ayrıca aynı köyde bilinen en eski cem evi de bulunmaktadır.

İlçe çok sayıda dağlık ve ormanlık araziye sahip olduğu için doğa sporları, avcılık, dağcılık ve yürüyüş sporları için doğal ortamı vardır. Ayrıca bölgede  çok sayıda dik ve sarp kayalıklar bulunmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı bölgeye çok sayıda amatör ve profesyonel sporcu uğramaktadır. Çok sayıda parkur yapılarak bölgenin bu güzellikleri turizme kazandırılmıştır.

Siz de bütün bu tarihi yapıları yerinde görmek istiyorsanız Arapgir otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Arapgir Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus