Ardahan - Erzurum Otobüs Bileti

Ardahan Hakkında
Ardahan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel yörelerinden olan, Ardahan otobüs bileti satan firmaları, Ardahan otobüs bilet fiyatları, Ardahan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Ardahan Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Ülkemizin kuzeydoğu köşesinde, Doğu Anadolu ve Karadeniz’in kavuştuğu bölgede yer alan Ardahan Gürcistan ile sınır komşusu bir ilimizdir. Batısında Artvin, güneybatısında Erzurum, güneyinde Kars ve doğusunda Gürcistan bulunmaktadır. Bu özelliği ile Türkiye’nin Kafkaslara açılan kapısı olarak isimlendirilmiştir.

1924 yılında il olarak değerlendirilmiş olan Ardahan 1926 yılında Kars’a bağlanmış, 1992 yılında ise yine aslına geri dönmüştür.

Yüksek ovaları, gürleyerek akan akar suları, zengin çeşitli ormanları ve geniş bitki örtüsü ile iki iklimin kesişme noktası olduğunu oldukça güzel gösteren bir doğa cennetidir.

Karasal iklim tipinin hakim olduğu ilimizde kışlar uzun, sert ve kar yağışlıdır. Bu nedenle çok fazla göç vermiş ve vermeye devam etmektedir. İl merkezinde başlıca geçim kaynağı olumsuz hava koşulları nedeniyle hayvancılıktan ibarettir. İl genelinde sanayi neredeyse yoktur.

Ardahan ilimizde yer alan iri ufaklı birçok göl ve de akarsu en önemli doğal güzelliklerini oluşturmakta ve yaz aylarında Türkiye’nin değişik bölgelerinden ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. 

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus