Ardahan Otobüs Bileti

Ardahan Seferi Yapan Firmalar
Ardahan Hakkında
Ardahan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel yörelerinden olan, Ardahan otobüs bileti satan firmaları, Ardahan otobüs bilet fiyatları, Ardahan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Ardahan Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Ülkemizin kuzeydoğu köşesinde, Doğu Anadolu ve Karadeniz’in kavuştuğu bölgede yer alan Ardahan Gürcistan ile sınır komşusu bir ilimizdir. Batısında Artvin, güneybatısında Erzurum, güneyinde Kars ve doğusunda Gürcistan bulunmaktadır. Bu özelliği ile Türkiye’nin Kafkaslara açılan kapısı olarak isimlendirilmiştir.

1924 yılında il olarak değerlendirilmiş olan Ardahan 1926 yılında Kars’a bağlanmış, 1992 yılında ise yine aslına geri dönmüştür.

Yüksek ovaları, gürleyerek akan akar suları, zengin çeşitli ormanları ve geniş bitki örtüsü ile iki iklimin kesişme noktası olduğunu oldukça güzel gösteren bir doğa cennetidir.

Karasal iklim tipinin hakim olduğu ilimizde kışlar uzun, sert ve kar yağışlıdır. Bu nedenle çok fazla göç vermiş ve vermeye devam etmektedir. İl merkezinde başlıca geçim kaynağı olumsuz hava koşulları nedeniyle hayvancılıktan ibarettir. İl genelinde sanayi neredeyse yoktur.

Ardahan ilimizde yer alan iri ufaklı birçok göl ve de akarsu en önemli doğal güzelliklerini oluşturmakta ve yaz aylarında Türkiye’nin değişik bölgelerinden ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus