Ardanuç Otobüs Bileti

Ardanuç Seferi Yapan Firmalar
Ardanuç Hakkında

Ardanuç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Ardanuç otobüs bileti satan firmalarıArdanuç otobüs bilet fiyatlarıArdanuç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ardanuç, Artvin


Ardanuç; Artvin iline bağlı, nüfusu 12.000 olan bir ilçedir. Yaklaşık olarak bin kilometre karelik bir alana yayılmış olan ilçenin, sahip olduğu tarihi özellikler bakımından geçmişinin epey eskiye dayandığı düşünülmektedir. Öyle ki bu tarihi özelliklerle ilk yerleşim zamanının milattan önce iki binli yıllara dayandığı gözlemlenmektedir. Ardanuç otobüs bileti alarak bu tarihi ilçeyi keşfe çıkabilirsiniz.

 

Artvin’in merkezine yaklaşık olarak 40 km uzaklıkta olan Ardanuç ilçesine gitmek için D010 devlet yolunu kullanmak gerekir. Şavşat ilçesi ile de sınır komşuluğu vardır.

 

Ardanuç ilçesi ekonomik bakımdan tarım ve hayvancılığa dayanır. İlçenin merkezinde özellikle de koyun ve kıl keçisine rastlamak mümkün olsa da orman miktarında azalma tehlikesi yaratan kıl keçisinin popülasyonunda azalmaya giderek önlem alınmaya çalışılmaktadır. Fakat kıl keçisindeki bu bilinçli azaltma politikalarının yanı sıra, koyun popülasyonunda da azalma olması ilçeyi ekonomik sıkıntının içerisine sokmuştur. Hayvancılığın bu yönde gelişim göstermesi, oranın sakinlerini tarıma yönlendirip tarımsal yönden kalkınma sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu amaçla hem modern tarım araçlarının kullanımı teşvik edilmekte hem de sakinlerinin tarımla uğraşabilmesi için uygun kredi seçenekleri sunulmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Ardanuç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus