Arguvan Otobüs Bileti

Arguvan Seferi Yapan Firmalar
Arguvan Hakkında

Arguvan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Arguvan otobüs bileti satan firmaları, Arguvan otobüs bilet fiyatları, Arguvan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Malatya, Arguvan

Malatya’nın kuzeyinde kalan bu ilçe genel olarak tarım, arıcılık ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Bölgede çok fazla sanayileşmenin olmaması bölgede hala doğal güzelliklerin korunmasını sağlamıştır. İlçe genel olarak engebeli bir arazi yapıya sahip olsa da güney kısmı ilçenin diğer yerlerine göre ova özelliği göstermektedir. İlçenin bir kısmından aynı zamanda Fırat Nehri’nin geçmesi bölgeye ayrı bir doğal güzellik kazandırmıştır. İlçede aynı zamanda çok sayıda orman arazisi de mevcuttur. Bu araziler zarar görmemiş ve yaban hayat koruma altına alınmıştır.

İlçede ilki 2003 yılında yapılan ve her yıl geleneksel olarak tekrarlanan “Türkü Festivali” yapılmaktadır. İki gün süren bu festival çok sayıda ozanı ilçede ağırlamaktadır. Aynı dönem ilçeye özellikle yerli turist akını yaşanmaktadır.


Arguvan’da Gezilecek Yerler

·        Kutsal Balıklar Parkı: İlçeye yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan bu park bölgenin en önemli yeşil alanlarından biridir. Bölge halkı boş zamanlarının çoğunu burada doğayla baş başa dinlenerek geçirmektedir.

Sizi de Arguvan otobüs bileti alarak Malatya’nın bu önemli ilçesini görmeye davet ediyoruz.

 

En Çok Tercih Edilen Arguvan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus