Arhavi Otobüs Bileti

Arhavi Seferi Yapan Firmalar
Arhavi Hakkında

Arhavi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Arhavi otobüs bileti satan firmalarıArhavi otobüs bilet fiyatlarıArhavi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  Arhavi, Artvin


Arhavi, 20.000’in üzerinde nüfusuyla Artvin iline bağlı beşinci büyük ilçedir. Arazisi genelde dağlık olan ilçenin en büyük akarsuyu da Kapisre deresidir. Nüfusunun çoğunluğunu Lazlar oluşturur. Ayrıca bünyesinde bir kültür ve sanat festivali barındırır (Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat festivali), böylece ilçe dışında da tanınırlığı artmıştır.

 

İlk insan yerleşiminin milattan önce sekizinci yüzyıla dayandığı düşünülen Arhavi, Osmanlı döneminde Lazistan denilen bölgenin merkezi olarak kabul edilmektedir.

 

Arhavi, Artvin’in merkezine yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Aynı zamanda Hopa, Murgul ve Rize merkezine de komşuluğu bulunan ilçeye ulaşım karayoluyla ile rahatlıkla sağlanmaktadır. Bu sebeple Arhavi otobüs bileti alındığı takdirde ulaşımı kolaylıkla yapmak mümkündür.

 

Artvin’in diğer ilçelerinde olduğu gibi dağlık ve engebeli bir yapısı olan Arhavi için de geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık önemliyken aynı zamanda kültür ve sanat festivalleri de düzenleyen ilçe bu yönüyle de geçimini sağlayabilmektedir. Arhavi, Artvin’in bir ilçesi olmasına karşın Rize ile olan komşuluğu neticesinde ekonomik olarak bu ile de bağlıdır. 

En Çok Tercih Edilen Arhavi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus