Artova Otobüs Bileti

Artova Seferi Yapan Firmalar
Artova Hakkında

Artova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tokat’ın en güzel yönlerinden olan, Artova otobüs bileti satan firmaları, Artova otobüs bilet fiyatları, Artova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Tokat, Artova

Kuzeyinde Pazar, batısında Zile, doğusunda Tokat merkezi ve güneyinde Yeşilyurt ve Sulusaray ilçelerinin bulunduğu ilçe yaklaşık 10 bin nüfusa sahiptir. İlçenin ilk kuruluş tarihi tam olarak bilinmemektedir. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde geçen ilçe Yavuz Sultan Selim döneminde kurulduğu tahmin edilmektedir.

İlçedeki köy nüfusu, ilçe merkezi nüfusundan çok daha fazladır. Bu durum verimli arazilerin çokluğuyla da açıklanabilir. Verimli araziler üzerinde olması, sulak alanların bu verimli arazilerin çevresinde bulunması ve modern tarım aletlerinin kullanılması tarım ürünlerinde verimi arttıran etmenlerin başında gelmektedir. İlçede çok sayıda tarım ürünü yetişmektedir ve bu ürünler tüm ülkeye satılmaktadır. Hayvancılığın da yapılması ve meraların genişliğiyle birlikte yöredeki yemek kültürü de çok çeşitlilik göstermektedir.

İlçenin diğer bir önemli özelliği de doğal güzelliklerinin çok olmasıdır. Bölgede dağlık alanların çok olması, dağcılık sporu ile uğraşan amatör ve profesyonel sporcuları bu bölgeye çekmektedir. Dağlarda doğal patikalar oluşmuştur, bu yolları takip ederek bölgenin güzelliklerini yerinde görebilirsiniz.

Bu şirin ilçeyi görmek için Artova otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Artova Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus