Artvin - Akhisar Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Akhisar Hakkında

Akhisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Akhisar otobüs bileti satan firmaları, Akhisar otobüs bilet fiyatları Akhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Akhisar, Manisa

Akhisar, Manisa’nın ilçe merkezinden sonraki en kalabalık ilçesidir. İlçe sanayisiyle de gelişmiş bir ilçedir. Bölge tarih boyunca farklı medeniyetlerin uzun süreli yerleşim yeri olmuş ve bu medeniyetler bu bölgede çok sayıda tarihi eser bırakmıştır. İlçe bütün bu tarihi özelliklerinin yanında sosyal yaşamın da fazla olduğu bir ilçedir. İlçede beş asırdır devam eden Çağlak Festivali ve Zeytin hasat şenlikleri yapılır.


Akhisar’da Gezilecek Yerler

Yapılan kazılarda ilçenin Neolitik Çağdan itibaren bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Höyük adı verilen bu yerleşim yerlerinden ilçede çok sayıda bulunmaktadır. Bunların başlıcaları, Hastane Höyüğü, Kennez Höyüğü, Çamönü Höyüğü ve Moralılar Höyüğüdür.

Lidyalılar döneminde ilçe önemli bir konuma sahiptir, dönemin zengin nüfusu burada yaşamıştır. Bu yüzden bölgedeki kazı çalışmalarında çok sayıda dönemin kıymetli eşyaları kabul edilen eserler çıkmıştır. Bizanslılar döneminde ise dönemin imparatoru ilçeye beyaz bir kale yaptırmıştır. O dönemlerden beri ilçenin ismi Akhisar olarak anılmaktadır.

Akhisar otobüs bileti alarak, Akhisar’ın bütün bu güzelliklerini yerinde görmenizi tavsiye ederiz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus