Artvin - Aliağa Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Aliağa Hakkında
Aliağa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Aliağa otobüs bileti satan firmaları, Aliağa otobüs bilet fiyatları, Aliağa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İzmir, Aliağa

Aliağa, İzmir’in en önemli sanayi merkezlerinden birisi olup Çandarlı Körfezi kıyısındadır. İzmir ve Bergama uygarlıklarından izler taşıyan Aliağa, Aigai, Kyme, Myrna ve Gryneion antik kentlerini barındırmaktadır. Sanayi açısından önemli şehirlerimizden olan Aliağa sınırları içerisinde Petrol Ofisi, Petkim Petrokimya Holding, Tüpraş´a ait İzmir Rafinerisi bulunmaktadır. Geniş bir plaja ve kuş cennetine de sahip olan Aliağa turistlerin de uğrak yeridir.


Aliağa Gezilecek Yerler

En uygun fırsatlarla Aliağa Otobüs bileti satın alıp ve Aliağa’nın güzelliklerini yerinde keşfedebilirsiniz. Yaz aylarında düzenlenen Emek Şenliklerine de katılabileceğiniz Aliağa’da gezmeniz gereken yerler;

-          Myrina Antik Kenti

-          Kyme Antik Kenti

-          Gryneion Antik Kenti

-          Aigai Antik Kenti

-          Aliağa Kuş Cenneti

-          Ağa Park

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus