Artvin - Ardeşen Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Ardeşen Hakkında
Ardeşen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Rize´nin en güzel yönlerinden olan, Ardeşen otobüs bileti satan firmaları, Ardeşen otobüs bilet fiyatları, Ardeşen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Rize, Ardeşen

Ardeşen, Rize´ye 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 743 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. İlçeye bağlı 42 köy, 1 belde ve 28 mahalle vardır. Doğuda Fındıklı, batıda Pazar, güneyde Altıparmak ve kuzeyde ise Karadeniz´le komşudur. Sahil uzunluğu 10 kilometredir. Ardeşen´de genel olarak Karadeniz iklimi baskındır. Dört mevsim yağışlı geçer. Yıl boyunca sıcaklık ortalama 15 derece civarındadır. Fakat iç kısımlara doğru gidildikçe bu sayı gittikçe düşmektedir. Ardeşen´in engebeli ve sarp arazisinin hemen hemen dörtte biri ormanlık alandan müteşekkildir. İlçe ekonomisi, çay, mısır, fındık ve kiviyle ayakta durmaktadır. Ardeşen´de silah kullanımı yaygın olduğundan devlet bu konuya el atmış ve 1993 yılında Asilsan´ı kurmuştur. Asilsan, Türkiye´deki ilk özel silah fabrikası olma özelliğini taşımaktadır. Ardeşen gençleri, üniversite tercihini yakın ve daha gelişmiş olması sebebiyle Erzurum´dan yana kullanmaktadır. 1965´te 22 bin olan Ardeşen nüfusu, 2015 yılında 40 bin olarak tespit edilmiştir. Ardeşen otobüs bileti Erzurum ve Rize merkezinden doğrudan sefer olacak şekilde temin edilebilmektedir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus