Artvin - Atabey Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Atabey Hakkında

Atabey Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Atabey otobüs bileti satan firmaları, Atabey otobüs bilet fiyatları, Atabey otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Isparta Atabey


Türkiye´nin güney tarafında Akdeniz kısımları izinde yer alan batı ve orta Toros dağlarını içine alan Akdeniz bölgesinin batı kısmının yarısını kaplayan Antalya bölümünün iç kısmı olan göller yöresinin iki büyük yerleşme bölgelerinden biri olan Isparta şehrinin ilçe merkezlerinden birisidir. İlçenin ekonomik yapısı, yapılaşmasından bu yana genelde tarım ve hayvancılıktan kaynaklanmaktadır. Özellikle, 1970 senesinden sonra, Atabey kazasında ve çevresindeki bölgelerde çeşitli fabrikalar kurulmaya başlanılmıştır. Mahalle sayısı daha sonraki süreçte 22’ye kadar çıkmıştır. Atabey’in bu süreçte bir bilim merkezi olarak anıldığı, ekonomik hareketleri ile de dikkati çektiği görülmüştür. O zamanki adı ile Agros kenti olan, 16.yüzyılda Hamit Sancağındaki 16 market yerinden birisi idi. Bölgenin Pambuklu (Penbeli) köyünde yetiştirilen pamuğun üretimi sonunda dokunan ve Osmanlı ülkesinde “Donluk” adında tanımlanan boğası ipliği oldukça iyi bir pazar bulmaktadır. 1869 Konya Vilayet Salnamesinde,  Agros bölgesinde 14 mahallenin yer aldığı belirtilmektedir.

Cumhuriyet döneminde, 1926 senesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi yasası ile Atabey ismi ile belirtilmeye başlanan, 1953 yılında bucak ve ardından da 1 Nisan 1960 tarihinde de İlçe durumuna getirilmiştir. Atabey Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

En Çok Tercih Edilen Atabey Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus