Artvin - Bigadiç Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Bigadiç Hakkında
Bigadiç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Bigadiç otobüs bileti satan firmaları, Bigadiç otobüs bilet fiyatları, Bigadiç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Balıkesir, Bigadiç

Zengin bor minerallerine sahip olan Bigadiç, Balıkesir´in en önemli ilçeleri arasında değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere dünya genelindeki en büyük bor rezervleri ülkemizde bulunmaktadır. Bu bor rezervlerinin çok önemli bir kısmı ise Bigadiç ve çevresinde yer alıyor. Bunun yanı sıra, Bigadiç´i ünlü kaplıcalarıyla da tanımak mümkün. Tarihin çok eski devirlerinde dahi Bigadiç´te oluşmuş yerleşim yerlerine rastlamak olası. Kavşak güzergâh olarak kabul edilebilecek ilçenin ehemmiyeti bugün bile azalmamıştır. Ayrıca Bigadiç adının mitolojik bir anlamı vardır. Zira şans tanrıçası anlamına gelmektedir. Bu konu çok ihtilaflı olsa da Bigadiç´in ´´suyu bol bulunan yer´´ anlamına geldiği sanılmaktadır.


Bigadiç´e Nasıl Gidebilirim?

Yukarıda da belirttiğmiz gibi Bigadiç, bir geçiş noktası olduğundan ulaşım seçenekleri bir hayli zengindir. Balıkesir şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Bigadiç´e her gün düzenli olarak otobüs seferleri düzenlenmektedir. Çok sayıdaki bu seferler, ilçenin gelişimine bir hayli katkıda bulunmuştur. Yaklaşık olarak nüfusu 50 bin kişi olan bu ilçeye gitmek için, Bigadiç Otobüs bileti Balıkesir merkezden rahatlıkla alınabilir.

En Çok Tercih Edilen Bigadiç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus