Artvin - Boztepe Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Boztepe Hakkında
Boztepe Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırşehir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Boztepe otobüs bileti satan firmaları, Boztepe otobüs bilet fiyatları, Boztepe otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kırşehir, Boztepe

Boztepe, Kırşehir’e 20 km uzaklıkta bulunan tarihi 1700’lü yıllara dayanan bir ilçedir. İlçe´de halkın "Kale" diye tabir ettiği, 210 m. Çapında ve 17 m. yüksekliğinde, tarihi M.Ö. 3000´den M.S. 1400 dayanan bir höyük bulunmaktadır. Boztepe adı, rivayete göre bu höyüğün "Boz"luğu ile alakalıdır. İlçede bulunan Malya Ovası önemli yeşillik araziler arasındadır. İlçeyi Çanakçı, Özlü Eski Boztepe, Cevizbağı, Kızmelik, Dağmezarı ve Köçekli köyleri oluşturmaktadır. Geniş bir platoya kurulan  Boztepe ilçesinin önemli bir kısmını Malya Ovası oluşturmaktadır. 


Boztepe Gezilecek Yerler   

Kırşehir’in ilçelerinden Bozteye’ye en uygun Boztepe otobüs biletinizi alarak ulaşabilirsiniz.

-          Malya Ovası

-          Boz Höyük

En Çok Tercih Edilen Boztepe Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus