Artvin - Espiye Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Espiye Hakkında

Espiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Espiye otobüs bileti satan firmaları, Espiye otobüs bilet fiyatları, Espiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun, Espiye

Tarihi İpek Yolu’nun önemli limanı olan Zefre Limanı’nı da sınırları içerisinde barındıran Espiye, Giresun’un ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tipik coğrafi özelliklerini barındıran ilçenin arazi yapısı engebelidir. İlçenin iklimi Karadeniz iklimi özellikler göstermektedir. Her mevsim bol yağışlı geçen ilçe bitki örtüsü açısından oldukça zengindir. İlçenin hemen her yer fındık bahçeleri ile kaplıdır. Fındık yetiştiriciliğinin yanında, çay, sebze, meyve ve mısır yetiştiriciliği de bölge halkının tarımsal faaliyetleri arasındadır.  

Espiye ilçesinin turizm açısından en önemli yapısı bölgede uzun süre yaşayan Cenevizliler tarafından inşa edilen ve Zefre Limanı’nı koruyan Andoz Kalesi’dir. 1. Derece arkeolojik sit alanı ilan edilen kale, ilçenin tarihi önemin artıran bir unsurdur. Kaleye ulaşmak için tek bir yol vardır. Andoz Kalesi’nin etrafı surlarla çevrilmiştir. Bazı kısımlarda da kuleler mevcuttur. Ancak zamanla bu surlardan ve kulelerden bir kısmı yıkılmıştır. Andoz otobüs bileti  satın alarak bu tarihi kaleyi ziyaret edebilirsiniz. Kale dışında, Şahinyuva Köyü’ndeki kilise, Harova Köprüsü, Ericek Köprüsü ve Sınır Köprüsü görülmesi gereken yerlerdendir. 

En Çok Tercih Edilen Espiye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus