Artvin - Horasan Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Horasan Hakkında

Horasan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum un en güzel yönlerinden olan, Horasan otobüs bileti satan firmaları, Horasan otobüs bilet fiyatları, Horasan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Horasan

Horasan, Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan, eski ipek yolu üzerinde yer alan ve M.Ö 4000 yılına uzanan bir geçmişe sahiptir. Erzurum’un doğusunda Aras Nehri’nin kıyısında bulunan ilçe, doğuda Sarıkamış, güneyde Karayazı, batıda Köprüköy ve kuzeyde Narman ilçeleri ile komşudur. Aras Nehri, Serküllü Çayı ve Zars Çayı ilçenin en önemli akarsuları arasında yer almaktadır. Aras Nehri boyunca görülebilen, kuzey ve güney cepheleri çıplak arazilerden oluşmaktadır. Horasan, 1662 km2’lik yüz ölçümü ve 1650 metre rakımı ile Erzurum’un en önemli kentleri arasında yer almaktadır.

Erzurum Kalesi, Erzurum il merkezine 79 km. mesafede bulunan bir kaledir. Horasan- Pasinler- Erzurum arasında yer alan tarihi ipek yolu üzerinde yer almaktadır. Ne zaman ve kimler tarafından inşa edildiği kesin olarak bilinmemektedir. Ancak bazı tahminlere göre Erzurum Kalesi’nin, milattan sonra 5. Y.y’da Bizans İmparatorluğu tarafından inşa edildiği rivayet edilmektedir. Horasan otobüs bileti alarak bu kenti gezmeniz mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus