Artvin - Kargı Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Kargı Hakkında
Kargı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorum’un en güzel yönlerinden olan, Kargı otobüs bileti satan firmaları, Kargı otobüs bilet fiyatları, Kargı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum, Kargı

Çorum iline bağlı Kargı ilçesi, il merkezine 105 km. uzaklıkta Osmancık ile Kastamonu arasında bulunmaktadır. 1956 yılında Kastamonu ilinden Çorum iline bağlanan Kargı, 1936 yılından itibaren ilçe olarak idare edilmektedir. İlçenin ekonomisini temel olarak, tarım hayvancılık ve orman ürünleri oluşturmaktadır. Kargı’da hububat, baklagiller, yem bitkileri ve sanayi bitkileri yetiştirilmektedir. İlçenin içerisinden geçen Kızılırmak çevresinde çeltik üretimi de yapılmaktadır. İlçenin en meşhur ürünleri; bamya, pirinç ve tulum peyniridir. 

Kargı’da Gezilecek Yerler

Kargı Yaylası: Kargı’nın kuzey bölgesindeki dağlık alanda yer alan Kargı Yaylası, doğal güzelliği ve temiz havası ile görülmesi gereken yerlerden biridir. Yaylanın kendine has bitki örtüsü ve yöresel evlerinin yanı sıra temiz su kaynakları büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Kargı Yaylası, ilçe merkezine 26 km. uzaklıktadır.

Mihri Hatun Camii ve Hamamı: Kargı ilçesi Karakise köyünde bulunan cami, 4. Murat tarafından yaptırılmıştır. 4. Murat’ın Bağdat Seferi sonrasında, ailesinin Kargı’nın Karakise köyünde ölmesi sebebiyle adını Mihri Hatun Cami olarak almıştır. Kargı otobüs bileti alarak bu yapıları ziyaret etmeniz mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Kargı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus