Artvin - Keşap Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Keşap Hakkında

Keşap Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Keşap otobüs bileti satan firmaları, Keşap otobüs bilet fiyatları, Keşap otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Giresun,
Keşap

Giresun il merkezine 10 km. uzaklıkta bulunan Keşap ilçesi, üçgene benzeyen şekli ile dikkat çekmektedir. Dağların ve tepelerin arasında bulunan derin vadiler ilçenin oldukça engebeli bir araziye sahip olmasının nedenidir. Keşap’ta her mevsim yağış yağmaktadır. Yağışın sürekli yağması, bitkilerin ve ormanların gür olmasına neden olmuştur. Bu ormanlar arasında en fazla fındık ağaçları bulunmaktadır. Tüm Giresun’da olduğu gibi Keşap’ta da her yerde fındık ağaçlarını görmeniz mümkündür. Deniz seviyesinden itibaren 700 metre yüksekliğe kadar fındık ağaçları yetiştirilmektedir. Fındık tarımı haricinde, ilçede hayvancılık, ormancılık ve balıkçılık faaliyetleri yapılmaktadır. Deniz balıkçılığının yanında son dönemde alabalık yetiştiriciliği de gelişmektedir. 

Keşap’ta Gezilecek Yerler

Şahin Kayası: Kaya, Karabulduk Beldesi’ne bağlı olan Armutdüzü Köyü’nde bulunmaktadır. Oldukça dik ve sarp olan kayalığın üzerinde bitki ve ağaçlar yetişmiştir. Bu kayanın tam ortasında bitki ve ağaçların yardımıyla oluşmuş bir Türkiye haritası bulunmaktadır. Ayrıca kayanın ortasında oldukça büyük bir mağara vardır. Keşap otobüs bileti alarak bu kayayı ziyaret edebilirsiniz. Şahin Kayası 2006 yılında 1. Derece doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır.

En Çok Tercih Edilen Keşap Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus