Artvin - Kozluk Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Kozluk Hakkında

Kozluk  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Batman’ın en güzel yönlerinden olan, Kozluk  otobüs bileti satan firmaları, Kozluk  otobüs bilet fiyatları, Kozluk otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kozluk’a Nasıl Gidilir?

Kozluk, Batman ilinin en büyük ilçesidir ve il merkezine 58km. Uzaklıktadır. İlçe aynı zamanda Diyarbakır’a da yaklaşık 140 km. Uzaklıktadır. Batman merkezden, komşu ilçelerden ve illerden Kozluk otobüs bileti temin etmek mümkündür.  İlçeden Evliya Çelebi Seyahatnamesinde bahsedilmektedir. Bu bölgenin halkı Seyahatname’de hoşgörülü ve iyi olarak anlatılmıştır. İlçenin eski adı Hazo’dur ve bu isim ile Seyahatname’de geçmektedir.  Bölgede yapılan arkeolojik kazılar sonucu m.ö 6000 yılına ait kalıntılar bulunmuştur. Bölgede Persler, Makedon Krallığı, Bizanslılar, Selçuklular ve son olarak Osmanlı Devleti hüküm sürmüştür. Cumhuriyet Dönemi’nde Muş iline bağlı bir ilçenin nahiyesi iken daha sonra ilçeye Kozluk ismi verilerek Siirt’in bir ilçesi olmuştur. Ancak sonradan Batman’ın da Siirt’ten ayrılması ve il olması ile Kozluk’da Batman.2ın bir ilçesi olmuştur. İlçe Türkiye- İran karayolu üzerinde bulunur ve bu nedenle önemli bir ticaret güzergahıdır. Kozluk 1 adet belde ve 69 adet köyden oluşmuştur. Ekonomisi daha çok tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ancak ilçede bir adet de tuğla fabrikası bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Kozluk Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus