Artvin - Lice Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Lice Hakkında

Lice  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır’ın  en güzel yönlerinden olan, Lice otobüs bileti satan firmaları, Lice otobüs bilet fiyatları, Lice otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Lice’ye Nasıl Gidilir?

Lice, Diyarbakır’ın kuzeydoğusunda yer alan ve il merkezine yaklaşık  90km. dir. İlçe aynı zamanda Diyarbakır, Muş ve Bingöl illerine de yakınlığı ile kolay ulaşılabilir bir bölgededir. Bu illerin herhangi birinden ya da Diyarbakır il merkezinden Lice otobüs bileti temin etmek mümkündür.  İlçeye hepsinden  otobüs ile ulaşım vardır.  İlçenin gelir kaynağı çok fazla ve çeşitli olmadığı için genellikle burada yaşayan halk çalışmak için başka illere ve ilçelere gitmektedirler.  Ancak hayvancılık ve tarım yine de ilçede hatırı sayılır bir gelire sahiptir.  İlçenin kışları oldukça sert geçmektedir. Genelde erken dönemlerde yağmaya başlar ve İlkbahar aylarına kadar yerden kalkmaz.  İlçede 56 köy, 112 mezra ve 13 mahalle dışında bir adet de bucak bulunmaktadır. 

Lice Tarihi

İlçenin M.Ö 3000 tarihlerine dayanan köklü bir geçmişi vardır. Tarihi boyunca oldukça farklı medeniyetler Lice’ye hakim olmuştur.  İlçe Osmanlı Dönemin’nde  Atak sancağına bağlı iken, 1871 yılında Diyarbakı’ın ilçesi halini almıştır. İlçe haline gelmesi de bölge gelişimini hızlandırmıştır.

 

En Çok Tercih Edilen Lice Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus