Artvin - Mutki Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Mutki Hakkında

Mutki Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bitlis’in en güzel yönlerinden olan, Mutki otobüs bileti satan firmalarıMutki otobüs bilet fiyatlarıMutki otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Mutki, Bitlis ilinin içinde bulunan oldukça eski bir ilçedir. Mezopotamya’da yaşamış pek çok uygarlık Mutki’yi de topraklarına katmıştır. Bu sebeple pek çok uygarlığın kültürünü bu topraklarda hissetmek mümkündür. Bunlar arasında Asur, Pers, Roma, Bizans, Akkoyunlular ve Osmanlı İmparatorluğu sayılabilir. Buranın sakinlerinin geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılık olduğu söylenebilir. Fakat iklimin elverişsizliği sebebiyle dışarıya göç verip tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanların sayısının da azaldığı ifade edilmelidir. 

Mutki’ye Nasıl Gidilir?

Mutki ilçesi, Bitlis il merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıktadır. Merkeze olan bu yakınlığı sebebiyle ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Mutki otobüs bileti satın aldığınız takdirde Mutki ilçesi, dağlık bir arazide yer alsa da ulaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. 

Mutki’de Gezilecek Yerler

Oldukça eski bir tarihi olan bu küçük Bitlis ilçesi, bu tarihine rağmen turistik açıdan çok fazla değer gören bir yer değildir. Yine de Bitlis’e yolunuz düştüğünde buraya da uğrayıp öğretmenevinde konaklayıp bin yıllarca tarihi olan bu ilçeyi gezip tarihin kokusunu duyumsayabilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Mutki Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus