Artvin - Nilüfer Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Nilüfer Hakkında

Nilüfer Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Nilüfer otobüs bileti satan firmalarıNilüfer otobüs bilet fiyatlarıNilüfer  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Nilüfer Bursa 

Bursa’nın 3. Büyük ilçesi olan Nilüfer, son dönemlerde yapılan toplu konut alanları ile büyük bir gelişme göstermiştir. İlde nüfus artışı en hızlı olan ilçedir. 


Nilüfer Kültürel Özelikleri

İlçenin denizden yüksekliği 100- 150 metre olup Bursa’nın Batı kesiminde bulunur. İlçe 64 mahalleden olur, son nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 342 000’ dir. Nilüfer’ de kışları hava genel itibari ile yağışlı olur. En fazla yağış ilkbahar ve kış ayında görülür. Yıl içerisinde genellikle hava % 25 açık ve bulutsuz görülür. İlçe son dönemdeki yoğun sanayileşme ile birlikte büyük ilerleme kaydetti.  Bursa’nın en büyük sanayi kuruluşları olan Besaş, Renault, Bosch gibi firmalar bu ilçe sınırları içensindedir. İlçede tarım üretimi devam etmektedir. Arpa, fasulye, buğday, patlıcan, ceviz, şekerpancarı gibi birçok farklı meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır. Pek çok kültürel etkinliğin düzenlendiği ilçeye
Nilüfer otobüs bileti satın alarak ulaşabilirsiniz. 


Nilüfer’e nasıl gidilir?

İlçenin ulaşım konusunda hiçbir problemi yoktur. İl merkezinden kalkan araçlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nilüfer Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus