Artvin - Özalp Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Özalp Hakkında

Özalp Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Özalp otobüs bileti satan firmalarıÖzalp otobüs bilet fiyatlarıÖzalp otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Özalp, Van ilinin en büyük ikinci ilçesidir. İlçe, 1869’da Mahmudiye adıyla kurulmuştur fakat 1948 yılında  bugünkü yerine taşınıp ismi de Özalp olarak değiştirilmiştir. Bu tarihi ilçede Urartulardan başlayarak birçok uygarlık yaşamıştır. Tarihi eser kaçakçılarının mezarlarda kazıları sonucunda mezarların günün doğuşu yönünde olması burada yaşayanların bir zamanlar güneşe taptıkları düşüncesini oluşturmuştur. 1555 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmaya başlayan ilçe, Cumhuriyet döneminde 1948’de bugünkü adına ve ilçe merkezine kavuşmuştur. 

Özalp’a Nasıl Gidilir?

Özalp ilçesi, Van il merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunur. Kapıköy sınır kapısı yolu üzerinde olan ilçeye ulaşım da rahatlıkla yapılabilir. Bunun için Özalp otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Özalp’te Gezilecek Yerler

Özalp sınır kapısına giden yol üzerinde bulunduğundan bir geçiş ilçesidir ve bu sebeple de ilçe içerisinde çok sayıda otel bulunmaktadır. Fakat burası turizm potansiyeli düşük bir ilçedir. Tarihi bir ilçe olmasına karşın var olan harabelere kazılar yapılmadığı için de bir süre daha bu potansiyeli açığa çıkacak gibi de durmamaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Özalp Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus