Artvin - Sütçüler Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Sütçüler Hakkında

Sütçüler Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Sütçüler otobüs bileti satan firmalarıSütçüler otobüs bilet fiyatlarıSütçüler otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sütçüler, Isparta iline bağlı bir ilçedir. Nüfusu 2014 kayıtlarına göre 2.600 civarı olan bu küçük ilçenin arazisi dağlık ve engebeliktir. Yöre halkı geçimini tarım, hayvancılık, ormancılık ve balıkçılık üzerinden sağlamaktadır. İlçenin tarihinin çok eskilere dayandığı düşünülmektedir. Bilinen en eski tarihi de milattan önce 1800’lü yıllarda hüküm sürmüş Hitit Uygarlığı zamanına aittir. 

Sütçüler’e Nasıl Gidilir?

Sütçüler ilçesinin, Isparta il merkezine olan uzaklığı 72 kilometredir. Komşu ilçeleri Konya iline bağlı Beyşehir ve Seydişehir, Antalya iline bağlı Serik ve Manavgat ve Isparta iline bağlı Eğirdir’dir. Birden çok ile sınırı olan bu küçük ilçeye ulaşım Sütçüler otobüs bileti alındığı takdirde oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. 

Sütçüler’de Gezilecek Yerler

Sütçüler ilçesi birçok tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple bu ilçeyi ziyaret etmeyi seçen turistlerin seçeneği çok fazladır. Bunlardan birkaçı Adada Antik Kent, Kurşunlu Harabeleri, Melikler Kalesi, Seferağa Cami’si, sur kalıntıları, Beydilli köyünde bulunan mağara ve sarnıçlar ve Sütçüler-Çandır arasında bulunan Yazılıkaya kanyonudur. 

En Çok Tercih Edilen Sütçüler Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus