Artvin - Yıldızeli Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Yıldızeli Hakkında

Yıldızeli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Yıldızeli otobüs bileti satan firmaları, Yıldızeli otobüs bilet fiyatları, Yıldızeli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas
, Yıldızeli

Doğusunda Sivas’ın merkez ilçesi, güneyinde Şarkışla, kuzeyinde Tokat ve batısında Yozgat bulunur. İç Anadolu’nun en yüksek ilçesidir. İlçe yüksek ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Güneyinde Çal Dağı, kuzeybatısında Çamlıbel dağları, kuzeydoğusundaki Yıldız Dağı en önemli dağlarıdır. Bölge dağlık arazi yapısına sahip olması dolayısıyla bölgede doğa gezileri, doğa sporları ve trekking yapılmaktadır. Siz de doğada yürüyüşü seviyorsanız Yıldızeli otobüs bileti alarak bu güzellikleri yerinde görün.

İlçede dağlık bir arazi yapısına sahip olsa da batı kesimlerinde rakım düşüktür. Bu da tarıma elverişli alanların oluşmasına neden olmuştur. Bu sayede yapılan tarım hem ilçe ekonomisine katkı sağlamış hem de yöresel yemek kültürünün zenginleşmesine neden olmuştur. Sizin de bu lezzetlerini yerinde tatmanızı tavsiye ederiz.

Aynı zamanda ilçe sulak bir araziye sahiptir. Kızılırmak ve Yeşilırmak ilçe sınırları içinden geçerek Karadeniz’e dökülür. Etrafında çok sayıda söğüt ve kavak ağaçlarının olduğu bu yerler ilçe halkının mesire alanı olarak kullandığı yerler haline gelmiştir. Yıldızeli’ne geldiğinizde buralara uğramadan geçmeyin. 

En Çok Tercih Edilen Yıldızeli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus