Artvin - Yüreğir Otobüs Bileti

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Yüreğir Hakkında

Yüreğir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adana’nın en güzel yönlerinden olan, Yüreğir otobüs bileti satan firmalarıYüreğir otobüs bilet fiyatlarıYüreğir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yüreğir, Adana’nın merkez ilçelerden birisidir. Seyhan ilçesine komşu olan Yüreğir, burayla Seyhan nehri ile ayrılır. Yüreğir ilçesinin, ismini Türk Oğuz boyundan olan Yüreğir kavminin buraya yerleşmesi sonucunda aldığı düşünülmektedir ve yaklaşık olarak 13. yüzyıldan beri bu isimle anılmaktadır. 419.011 nüfusu bulunan Yüreğir ilçesi, hem turizmden de kaynaklı olarak iş imkanlarının fazla olması hem de altyapı ve üstyapı olanaklarının gelişkinliği sebebiyle göç almaya oldukça müsait bir yerdir. 

Yüreğir’e Nasıl Gidilir?

Adana’nın merkez ilçesi olması sebebiyle buraya ulaşım hem Adana’nın diğer ilçelerinden em de şehir dışından oldukça kolaydır. Ayrıca Torosların eteğinde bulunan ilçe, eskiden de olduğu gibi halen geçiş güzergahı üzerinde bulunur. Bu sebeplerle Yüreğir otobüs bileti almanız burayı ziyaret etmeniz için yeterlidir. 

Yüreğir’de Gezilecek Yerler

Eski bir ilçe olan Yüreğir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır bu sebeple buraya geldiğinize birçok eski köprü, höyük ya da hamamla karşılaşmanız mümkündür. Bunun dışında buraya geldiğinizde yer mozaikleri ve su kemerlerini de görmeniz beklenir. Bu eserler Hitit, Roma, Selçuklu, Osmanlı dönemlerine aittir.

En Çok Tercih Edilen Yüreğir Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus