Aşkale - İstanbul Otobüs Bileti

Aşkale Hakkında
Aşkale Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurumun en güzel yönlerinden olan, Aşkale otobüs bileti satan firmaları, Aşkale otobüs bilet fiyatları, Aşkale otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum, Aşkale

Erzurum il merkezinden 53 km. uzaklıkta bulunan Aşkale, batıda Bayburt ile, doğuda Ilıca ve güneyde Çat ilçeleriyle komşudur. Aşkale ilçesinde birçok volkanik dağ bulunmaktadır. Bunlar; Güllü, Dumanlı, Gollo, Merşem ve Kop dağlarıdır. İlçede karasal iklim özellikleri sert bir şekilde görülmektedir. Tarım ve hayvancılık ilçenin en önemli ekonomik faaliyetlerini oluşturmaktadır. Bunun yanında ticaret ve sanayi de Aşkale’de gelişmiş durumdadır. İlçede çimento, alçı ve krom fabrikaları bulunmaktadır.


Aşkale’de Gezilecek Yerler

Evrenli Kümbeti: İlçe merkezine 25 km. mesafedeki Evrenli Köyü’nün karşısındadır. Kümbet, kesme taşlardan yapılmıştır ancak içerisinde kitabe, sanduka veya mezar taşı bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu yapının tarihi açıdan bir kaydı yoktur.

Ziravank Harabeleri: Koşapınar ve Gölören köyleri arasında bulunan harabeler, antik dönemlerden kalan şehir kalıntılarından oluşmaktadır. Roma ve Bizans dönemine ait cami, manastır, kilise, hamam, han, ve kervansaray gibi mimari kalıntılar bulunmaktadır. Ayrıca İran ve Osmanlı dönemlerindeki yerleşim izlerini taşıyan bazı kalıntılarda Ziravank Harabeleri’nde ortaya çıkartılmıştır. Aşkale otobüs bileti alarak bu tarihi nitelikteki eserleri görmeniz mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Aşkale Rotaları
İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus