Aşkale Otobüs Bileti

Aşkale Seferi Yapan Firmalar
Aşkale Hakkında
Aşkale Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurumun en güzel yönlerinden olan, Aşkale otobüs bileti satan firmaları, Aşkale otobüs bilet fiyatları, Aşkale otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum, Aşkale

Erzurum il merkezinden 53 km. uzaklıkta bulunan Aşkale, batıda Bayburt ile, doğuda Ilıca ve güneyde Çat ilçeleriyle komşudur. Aşkale ilçesinde birçok volkanik dağ bulunmaktadır. Bunlar; Güllü, Dumanlı, Gollo, Merşem ve Kop dağlarıdır. İlçede karasal iklim özellikleri sert bir şekilde görülmektedir. Tarım ve hayvancılık ilçenin en önemli ekonomik faaliyetlerini oluşturmaktadır. Bunun yanında ticaret ve sanayi de Aşkale’de gelişmiş durumdadır. İlçede çimento, alçı ve krom fabrikaları bulunmaktadır.


Aşkale’de Gezilecek Yerler

Evrenli Kümbeti: İlçe merkezine 25 km. mesafedeki Evrenli Köyü’nün karşısındadır. Kümbet, kesme taşlardan yapılmıştır ancak içerisinde kitabe, sanduka veya mezar taşı bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu yapının tarihi açıdan bir kaydı yoktur.

Ziravank Harabeleri: Koşapınar ve Gölören köyleri arasında bulunan harabeler, antik dönemlerden kalan şehir kalıntılarından oluşmaktadır. Roma ve Bizans dönemine ait cami, manastır, kilise, hamam, han, ve kervansaray gibi mimari kalıntılar bulunmaktadır. Ayrıca İran ve Osmanlı dönemlerindeki yerleşim izlerini taşıyan bazı kalıntılarda Ziravank Harabeleri’nde ortaya çıkartılmıştır. Aşkale otobüs bileti alarak bu tarihi nitelikteki eserleri görmeniz mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Aşkale Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus