Atabey Otobüs Bileti

Atabey Seferi Yapan Firmalar
Atabey Hakkında

Atabey Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Atabey otobüs bileti satan firmaları, Atabey otobüs bilet fiyatları, Atabey otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Isparta Atabey


Türkiye´nin güney tarafında Akdeniz kısımları izinde yer alan batı ve orta Toros dağlarını içine alan Akdeniz bölgesinin batı kısmının yarısını kaplayan Antalya bölümünün iç kısmı olan göller yöresinin iki büyük yerleşme bölgelerinden biri olan Isparta şehrinin ilçe merkezlerinden birisidir. İlçenin ekonomik yapısı, yapılaşmasından bu yana genelde tarım ve hayvancılıktan kaynaklanmaktadır. Özellikle, 1970 senesinden sonra, Atabey kazasında ve çevresindeki bölgelerde çeşitli fabrikalar kurulmaya başlanılmıştır. Mahalle sayısı daha sonraki süreçte 22’ye kadar çıkmıştır. Atabey’in bu süreçte bir bilim merkezi olarak anıldığı, ekonomik hareketleri ile de dikkati çektiği görülmüştür. O zamanki adı ile Agros kenti olan, 16.yüzyılda Hamit Sancağındaki 16 market yerinden birisi idi. Bölgenin Pambuklu (Penbeli) köyünde yetiştirilen pamuğun üretimi sonunda dokunan ve Osmanlı ülkesinde “Donluk” adında tanımlanan boğası ipliği oldukça iyi bir pazar bulmaktadır. 1869 Konya Vilayet Salnamesinde,  Agros bölgesinde 14 mahallenin yer aldığı belirtilmektedir.

Cumhuriyet döneminde, 1926 senesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi yasası ile Atabey ismi ile belirtilmeye başlanan, 1953 yılında bucak ve ardından da 1 Nisan 1960 tarihinde de İlçe durumuna getirilmiştir. Atabey Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

En Çok Tercih Edilen Atabey Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus