Ayrancı Otobüs Bileti

Ayrancı Seferi Yapan Firmalar
Ayrancı Hakkında

Ayrancı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Karaman’ın en güzel yönlerinden olan, Ayrancı otobüs bileti satan firmaları, Ayrancı otobüs bilet fiyatları, Ayrancı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ayrancı İlçesi Hakkında Bilgiler

1903 yılında Kırım Türklerinden 210 hane Divle nahiyesinin Osmaniye köyüne (bugünkü Ayrancı´ya) yerleştirilmiş ve zamanla Divle nahiyesinin nüfusunun azalması sonucunda nahiyelik 1913 ´de Osmaniye´ye geçmiştir. 1923 yılında ismi ´Ayran Dede´efsanesinden dolayı Ayrancı olarak değişmiştir . Nahiyelikten birkaç yıl sonra Belediye kurulmuş ancak nüfus azalınca Belediyeliğe son verilmiştir.1968 yılında yakın köyler Mahalle olarak Ayrancıya bağlanarak tekrar Belediye kurulmuştur. Ayrancı Konya ilinin Ereğli İlçesine bağlı Kasaba iken 1987 yılında Kanunla İlçe yapılmış ve Ağustos 1988 ´de fiilen İlçe olmuştur. 1989 yılında Karaman´ın İl olması ile Ayrancı İlçesi Karaman ´a bağlanmıştır. İlçenin Merkez Belediyesi ve 22 köy bulunmaktadır.

 

Ayrancı İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Nahiye (bucak) olarak yönetim işlevini sürdüren Ayrancı 1968 yılında kendisine bağlı olan Uluköy´ün yanı sıra Musa Köyü´nüde mahalle olarak bünyesine almak suretiyle, dört mahalleden oluşan bir belde haline getirildi. (Dede ve Yeni mahalle merkez mahalleleridir.)

Yunus Emre Camii Allah dostu Yunus Emre 1240 (veya 1241) yılında Karaman’da doğmuş 1320 (veya 1321) yılında vefat etmiştir. Onun adına yaptırılan bu cami merkezde yer almaktadır.

Ayrancı Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ayrancı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus