Ayvalık Otobüs Bileti

Ayvalık Seferi Yapan Firmalar
Ayvalık Hakkında
Ayvalık Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Ayvalık otobüs bileti satan firmaları, Ayvalık otobüs bilet fiyatları, Ayvalık otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

 

Balıkesir, Ayvalık

Ayvalık, İzmir ile bağlantısı bulunan bir Balıkesir ilçesidir. Mühim bir turizm merkezi olan Ayvalık´ı genellikle yerli turistler tercih ederken yabancı turistlerin yeterli ilgiyi göstermediği gözlemlenmektedir. Bu bağlamda tanıtımın istenen düzeyde olmadığı sonucuna ulaşılabilir. Ayvalık, barındırdığı tarihsel izler ve ziyaretçilerine sunduğu görsel zerafet sayesinde büyük artılara sahiptir.

Ayvalık adı, Yunanca bir kelimeden gelmektedir. Kidonia Yunanca´da ´´ayva yetiştirilen yer´´ anlamına gelmektedir. Bu bilgi üzerinde çeşitli tartışmalar yaşansa da genel tarafından doğruluğu hususunda uzlaşılmıştır. Cunda adası bölgenin en önemli turizm merkezidir. Bu ada Türkiye´deki hemen her kesim tarafından sıkça rağbet gösteriilen bir yerdir. Ayvalık Nüfusu yaklaşık olarak 60 bin kişiden oluşmaktadır. Ahali geçimini ekseriyetle turizm yoluyla ve zeytin üreterek sağlamaktadır. Kartpostal niteliğinde görüntülere ulaşılabilecek Ayvalık, fotoğrafçılar tarafından vazgeçilmez bir yerdir.

 

Ayvalık´a Nasıl Gidebilirim?

Balıkesir ve İzmir´den direkt olarak Ayvalık´a otobüs seferleri düzenlenmektedir. Yani buralardan Ayvalık otobüs bileti rahatlıkla temin edebilirsiniz. Ayvalık´a düzenlenen otobüs seferi sayısı özellikle yaz aylarında artış göstermektedir.

 

Ayvalık´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Pamukkale Turizm

                    Balıkesir Uludağ Turizm

                    Varan Turizm

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus