Azdavay Otobüs Bileti

Azdavay Seferi Yapan Firmalar
Azdavay Hakkında

Azdavay Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Azdavay otobüs bileti satan firmaları, Azdavay otobüs bilet fiyatları, Azdavay otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kastamonu, Azdavay

Engebeli ve ormanlık bir arazi üzerinde kurulmuş olan Kastamonu ilçesi Azdavay, %64’ü ağaçlık alan olması sebebiyle doğa severlerin dikkatini çekmektedir. Siz de doğayla iç içe ve huzur dolu zamanlar geçirmek istiyorsanız Azdavay otobüs bileti alarak bu şansa sahip olabilirsiniz. Ağaçlar genel olarak maki ve türevleri olurken, yüksek kesimlerde iğne yapraklı ağaçlar bulunmaktadır. Bu bölgede yetişen  kaya fındığı sadece bu bölgeye özgüdür ve başka yerlerde yetişmez. Besin değeri yüksek olan bu meyvenin kabuğu aynı zamanda mobilyacılık sektöründe de kullanılmaktadır. Yine sadece bu bölgeye ait olan kızamık bitkisi, şifa bitkisi kategorisine girmektedir. Bütün bu güzellikleri ilçenin sahip olduğu pek çok mesire alanlarına giderek yakından görebilirsiniz.

İlçede ve çevre köylerinde hala yöresel kıyafetler kullanılmaktadır. Bu kıyafetler köylü kadınlar dikilmektedir. Ev tezgahlarında dokunan bu elbiseler çeşitlilik göstermektedir. Günlük kullanım dışında, düğünler ve eğlence günlerinde giyilen elbiseler farklılık göstermektedir.

İlçede ekonomi genel olarak ormancılık ve keresteciliğe dayanmaktadır. Bunların yanında tarım, hayvancılık ve ticaret de ekonominin gelişmesinde büyük rol oynamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Azdavay Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus