Babaeski Otobüs Bileti

Babaeski Seferi Yapan Firmalar
Babaeski Hakkında

Babaeski Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Babaeski otobüs bileti satan firmaları, Babaeski otobüs bilet fiyatları, Babaeski otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Babaeski İlçesi Hakkında Bilgiler


Babaeski tarihinden kısaca bahsetmek gerekirse 1912 yılında Bulgarların, 1919´da da Yunanların istilasına uğramıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında Türk askerinin toplanma bölgelerinden olan Babaeski´de "Trakya Müdâfaa-i Hukuk Cemiyeti" kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı esnasında 9 Kasım 1922´de işgalden kurtarılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra, 1924´te Kırklareli´ne bağlı kaza konumuna getirilmiştir.

 

Babaeski İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler


Ali paşa camii gezilecek yerlerin başında gelir. 1555 senesinde inşa edilmiştir, 1832 yılında temelli bir tamir görmüştür. Bölgenin toprakları Ergene Ovası´nda olup, yüksek bölgeler ve dağlar yok denilecek kadar azdır. İlçenin kuzeyini boyutları 150 m.´yi geçmeyen Yıldız Dağlarının uzantıları kapsamaktadır. Bunlar Babaeski´nin başlıca uzantılarıdır. Ergene Ovası, Ergene Nehri´nin suladığı oldukça büyük bir düzlüktür. Ayrıca yükseklikleri 50-150 m arasında değişen irili ufaklı ovalar bulunmaktadır. Bütün bu ovalar ilçenin tarım alanlarını oluşturmaktadır. Bunun dışında gezilecek Kavak Deresi ile Şeytan Deresi de bulunmaktadır. Babaeski Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda bu güzel bölgeyi görmeli, yakınlarınıza buradaki güzel anılarınızı anlatmalısınız..

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus