Bahçelievler Otobüs Bileti

Bahçelievler Seferi Yapan Firmalar
Bahçelievler Hakkında

Bahçelievler Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Bahçelievler otobüs bileti satan firmaları, Bahçelievler otobüs bilet fiyatları, Bahçelievler otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İstanbul, Bahçelievler

Son dönemlerde büyük göç alan, nüfusu yaklaşık olarak 600 bin olan ilçe, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunmaktadır. Bakırköy, Küçükçekmece, Bağcılar ve Güngören’e komşudur. Türkiye’nin ilk kuyumculuk merkezi, ilk sanayi sitesinin bu bölgede olması, çok sayıda alışveriş merkezi, basın kuruluşlarının merkezleri ve pek çok üniversite kampüsünün de içinde yer almasıyla önemli bir merkez konumundadır. Çok çeşitli ulaşım araçlarının ilçeden geçmesi sayesinde diğer ilçelere ulaşımda da çok kolay sağlanmaktadır. 


Bahçelievler’de Gezilecek Yerler

·        Çobançeşme Köprüsü: Yontma taşlardan yapılmış bu köprü Doğu Roma İmparatorluğu döneminde yapılmıştır. Altı kemerli olan bu yapının yanında bir de köprüyle aynı adı taşıyan bir çeşme bulunmaktadır. Tarihe meraklıysanız siz de Bahçelievler otobüs bileti alarak bu mimari eserleri yerinde görebilirsiniz.

·        Havuzlu Köşk (Siyavuş Paşa Kasrı) : Milli Egemenlik Parkı içinde bulunan bu köşk, Osmanlı döneminde yapılmıştır. Osmanlı’nın klasik mimari özelliklerini yansıtmaktadır. Adını iki kere sadrazamlık yapan Siyavuş Paşa’dan alan köşkün yanında günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış Siyavuş Paşa Çeşmesi de bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Bahçelievler Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus