Bahçesaray Otobüs Bileti

Bahçesaray Seferi Yapan Firmalar
Bahçesaray Hakkında

Bahçesaray Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Bahçesaray otobüs bileti satan firmalarıBahçesaray otobüs bilet fiyatlarıBahçesaray otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bahçesaray, Van iline bağlı bir ilçedir. Van’ın güney batısında yer alan ilçenin nüfusu 15.000 kadardır. 1962 yılına kadar Siirt ilinin Pervari ilçesine bağlıyken bu tarihten sonra Van’ın Gevaş ilçesine bağlanmış, 1987’de de ilçe unvanını almıştır. Eski adı Müküs olan Bahçesaray’ın 1915 yılına kadar nüfusu çoğunlukla Ermenilerden oluşmaktadır. Bu sebeple ilçede eski kiliseler bulunmaktadır. Bölge halkının geçim kaynakları bal ve ceviz üretimine dayanmaktadır. Ayrıca bölgede tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır. 


Bahçesaray’a Nasıl Gidilir?

Bahçesaray ilçesi, Van il merkezine 110 kilometre uzaklıkta bulunur. Bu küçük ilçeye gitmek için Ulubeyli Köyü üzerinden Bitlis – Hizan bağlantılı yol kullanılabilir. Bahçesaray otobüs bileti almak da buraya ulaşmak için hem rahat hem de konforlu bir yoldur.


Bahçesaray’da Gezilecek Yerler

Bahçesaray ilçesi daha çok çeşitli sporlara uygun doğasıyla meşhurdur. Buna göre, buradaki Müküs ırmağında rafting sporları yapılmaktadır. Kışın da Karabet Geçidi yaylasında kayak yapılabilmektedir. Bunun dışında her yıl Feqiye Teyran Kültür ve Sanat Festivali düzenlenen ilçede, çok sayıda ziyaretçi de ağırlanmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Bahçesaray Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus